Tehnička škola Zaječar

Zaječar: Ekipa škole domaćina vicešampion GALAKSIJA KUPA

31.03.2019 - 23:00
Učenici zaječarske Tehničke škole ostvarili su veliki uspeh na prestižnom takmičenju "Galaksija kup" održanom u Zaječaru. Njihov rad pod nazivom "Teraino – Terarijum", u konkurenciji radova iz 11 stručnih škola, zauzeo je drugo mesto. Ekipu čine učenici Petar Ljubinković, Lazar Čebuković i Nikola Ristić, a mentor je profesor Dejan Nikolić. Pobednik ovogodišnjeg takmičenja je rad učenika ETŠ "Mija...Više

Pripreme za Republičko takmičenje učenika saobraćajnih škola (VIDEO)

29.03.2019 - 13:45
U dvorištu srednjoškolskog centra u Zaječaru napravljen je poligon i počela je obuka za Republičko takmičenje učenika saobraćajnih škola u vožnji i poznavanju propisa. Takmičenje će biti održano u Vranju 5. aprila.Više

Devojke iz Ekonomsko trgovinske škole i mladići iz Tehničke škole izborili plasman na međuokružno iz rukometa

21.03.2019 - 18:45
Učenice Ekonomsko-trgovinske škole iz Zaječara obezbedile su plasman na Međuokružno takmičenje u rukometu, pošto su na Okružnom takmičenju u Boljevcu, u ženskoj konkurenciji, osvojile prvo mesto. Isti uspeh ostvarila je i muška ekipa zaječarske Tehničke škole. Podsećamo, Zaječarski okrug na takmičenju u rukometu za osnovce predstavljaće đaci Osnovne škole "Đura Jakšić" iz Zaječara koji su i u...Više

Završena Zimska škola robotike i web dizajna u Tehničkoj školi u Zaječaru (VIDEO)

14.02.2019 - 14:45
Takmičenjem u programiranju robota, danas je završena zimska škola robotike i web dizajna u Tehničkoj školi u Zaječaru. Ove godine je pohađalo 10-ak osnovaca, koji će diplome dobiti na početku drugog polugođa.Više

Miloš Milanović iz zaječarske Tehničke škole član pobedničke ekipe Nacionalnog poslovnog izazova

22.01.2019 - 22:30
Juče i danas u Beogradu u organizaciji Dostignuća Mladih u Srbiji/Junior Achievement in Serbia održano je nacionalno finale "Poslovnog izazova". Član pobedničke ekipe bio je i Miloš Milanović, maturant Tehničke škole u Zaječaru, odeljenja elektrotehničar informacionih tehnologija. Ove godine 90 takmičara raspoređenih u 16 ekipa imali su i izuzetno zanimljiv zadatak - dati život filmu i van...Više

Nagrađen Alarm sistem koji je osmislio zaječarski maturant Milan Popović (VIDEO)

20.12.2018 - 14:45
Milan Popović, učenik četvrtog razreda Tehničke škole u Zaječaru, na nedavno završenom Evropskom takmičenju u poslovnom izazovu u Grčkoj, osvojio je četvrto mesto za poslovnu ideju “Alarm sistem”. Uspeh je tim veći ako se zna da je ovo priznanje Milan osvojio kao najmlađi učesnik u konkurenciji 190 ekipa iz devet evropskih zemalja. Ovo demo takmičenje je organizovao Fond za strateški projekat...Više

Učenici zaječarske Tehničke škole vicešampioni u robotici (VIDEO)

12.12.2018 - 16:00
Učenici Tehničke škole u Zaječaru ovih dana su se okitili još jednim odličjem. Ovoga puta osvojili su drugo mesto na međunarodnom takmičenju u programiranju robota u Prijedoru. Takmičenje, koje se treći put za redom organizuje u Prijedoru, deo je edukativnog kampa “Hakaton”, koji organizuje Agencija za ekonomski razvoj grada Prijedora, u okviru projekta “Počinje novo doba”.Više

Drugo mesto za đake Tehničke škole na međunarodnom takmičenju u programiranju robota

06.12.2018 - 22:15
Ekipa zaječarske Tehničke škole koju su činili učenici Aleksa Rajković, Nikola Ristić i Pavle Ivković sa nastavnikom mentorom Draganom Manojlovićem osvojila je drugo mesto na međunarodnom takmičenju u programiranju robota. Takmičenje je održano u Prijedoru od 3. do 6. decembra, a učestvovalo je 10 ekipa iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije i Hrvatske. Prvo mesto na takmičenju osvojila je...Više

Za međuokružno takmičenje u futsalu plasirale se učenice Medicinske i učenici Tehničke škole u Zaječaru

08.11.2018 - 12:15
Učenici zaječarske Tehničke škole pobednici su Okružnog takmičenja u futsalu, pošto su u finalu savladali knjaževačku Gimnaziju rezultatom 7:1. Isti uspeh ostvarile su i učenice zaječarske Medicinske škole, koje su u meču za prvo mesto bile bolje od Srednje škole "Nikola Tesla" iz Boljevca istovetnim rezultatom, 7:1. Organizatori takmičenja bili su Sportski savez grada Zaječara i Zaječarski savez...Više

U subotu GALAKSIJA KUP u Tehničkoj školi u Zaječaru

23.03.2018 - 17:15
U Tehničkoj školi u Zaječaru u subotu 24. marta, u 10,45 počeće revijalno takmičenje GALAKSIJA KUP. Galaksija kup je takmičenje učenika elektrotehničkih škola u izradi projekata kojim se rešava problem na zadatu temu primenom mikroprocesorskih platformi. Takmičenje je prvi put održano prošle godine pod nazivom Arduino kup Srbije. Cilj takmičenja je popularizacija IT i praktična primena stečenog...Više